Toprak altında yalıtımı tehlikeye sokabilecek birçok neden vardır. Yalıtımın tam anlamı ile sorunsuz olarak çalışabilmesi için yalıtımı tehlikeye sokabilecek etkilere karşı da korunması gerekmektedir.

Toprak altındaki darbelere ve basınca karşı etkin bir koruma sağlayan yalıtım koruyucu levhalar yüksek yoğunluklu polietilenden üretilmektedir.Kabarcıklı yapısı ile topraktan gelen basıncı homojen olarak dağıtarak altında bulunan yalıtım tabakasını daha iyi koruyabilmektedir.Darbelere karşı daha mukavim bir tepki göstererek oluşabilecek hasarları önlemektedir.

Özellikleri

Mekanik basınç yanında toprak altında ki bitki kökleri ve topraktan gelebilecek kimyasallara karşı da su yalıtımını koruyan stadren levhalar özellikle teras bahçe uygulamalarında bitki köklerinin su ve ısı yalıtımına zarar vermesini engellemektedir.

Betonu topraktan ayırarak ,suyun yapı kabuğundan uzaklaştırılmasını ve drenajını sağlayarak betonu su ve nemin olumsuz etkilerinden korumaktadır.

Kabarcıklı yapısı ile hava sirkülasyonuna ve nemli yüzeylerin kurumasına imkan vermektedir.

Drenaj levha uygulamalarında statik yükü olmayan zeminlerde grobetona ihtiyaç duyulmamaktadır.

Drenaj yalıtım koruyucu levhalar kolay uygulanabilmektedir ve zaman avantajı sağlar. Uzun ömürlüdür ve çevreye zararlı etkisi bulunmamaktadır.

Kullanım Alanları

– Bodrum ve Perde Duvarlarında
– Zeminlerde
– Teras Çatı uygulamalarında
– Otoparklarda
– Tünellerde
– Genel olarak sudan ve oluşturduğu basınçtan korunması gereken tüm yapılarda kullanılabilmektedir.

drenajlevhasibaslik

fsdsd