Alüminyum Süpürgelik
5cm Alüminyum Süpürgelik Profili

Alüminyum Süpürgelik Teknik Özellikleri

Alüminyum Süpürgelik

Alüminyum süpürgelik profilleri oldukça sağlam ve darbelere karşı dayanıklıdır. Çarpmalar ve sürtünmelerden oluşabilecek hasarlara karşı duvar yüzeyini korumaktadır. Alüminyum Süpürgelik Profilleri zemin ve duvar birleşim yerlerindeki açıklığı kapatarak mekanlarınıza bütünlük ve prestij kazandırır. Süpürgelik profillerinin arkasındaki kanallardan kablo geçirilebilmektedir bu sayede kablo dağınıklığını önlemenizde yardımcı olmaktadır.

SP 50 Kodlu Alüminyum Süpürgelik Profilimiz standart olarak mat eloksal renginde üretilmektedir. Mekanlarınıza uygun RAL kodları ile fırın boya yapılabilmektedir.

Alüminyum Süpürgelik Nasıl Uygulanır?

Alüminyum süpürgelik profillerinde arka montaj klipsleri mevcuttur. Her 1 metre için 2 adet 5cm genişliğinde montaj klipsi verilmektedir. Dönüşler ve bitişler için de aparatlarımız bulunmaktadır. Aparatlar ve montaj klipsleri ile ilgili bilgiler ürün özellikleri tablosunda belirtilmiştir. Modeller arası farklıklar olabilir.

  • Öncelikle montajın 45 derece kesimler ile mi yoksa dönüş bitiş aparatları kullanılarak mı yapılacağı netleştirilmelidir.
  • Profiller duvar ölçülerine uygun olarak kesilir ve arka montaj klipsleri 1 metre için 2 adet olacak şekilde yerleştirilir.
  • Yerleştirilen aparatlar güçlü silikonlar yardımı ile duvara yapıştırılır. Bu adımdan önce profili uygulama yerine yerleştirip prova yamanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Duvarlarınızdan kaynaklanan bir yamukluk olması durumunda profil ile süpürgelik üst yüzeyinin arasına uygun renkli mastik uygulaması yapabilirsiniz.
Profil Yüksekliği 50mm
Renk Seçenekleri Mat Eloksal Kaplama veya Eloktrostatik Toz Boya ile Özel Ral Rengi
Profil Boyu 3mt
Montaj Silikon ile yapıştırma veya vidalama yöntemi ile montajı yapılabilir.
Aparatlar Alt Montaj Aparatı, İç-Dış Köşe ile Sağ-Sol Bitim Aparatı